niedziela, 07 luty 2016 21:01

City vs Leicester 1:3

Wprowadzone przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przed sezonem gdyby ktoś powiedział mi że City przegra u siebie z Leicester 1:3 to powiedziałbym że chyba śni. Niestety taki wynik stał się udziałem klubu któremu kibicuję już ładnych pare(naście) lat. Zawiodła taktyka i trener który nie wziął do siebie meczu który graliśmy na boisku Lisów. Wystarczy zobaczyć kilka meczów Leicester by dostrzec ich taktykę i jak się przed nią bronić. Vardy wychodzi na boisko bez obciążeń i po prostu strzela co wychodzi mu bardzo dobrze. Tak samo Mahrez. Tegoroczna liga wygląda tak jakby trenerzy przestali analizować grę innych drużyn i zapomnieli że taktykę ustawia się pod konkretną drużynę. Grają swoje czy jest to z zyskiem czy ze stratą dla drużyny. Tak się nie gra!!! Moim zdaniem, patrząc na statystyki Lisów, należałoby dać im rozgrywać piłkę. Przy 60% skuteczności podań doprowadzałoby to do wielu sytuacji w których można by było ich skontrować. Wydaje się iż Mourinho w Chelsea jednak wiedział co robi stawiając autobus i grając z kontry. Taki system gry gwarantowałby zwycięstwo z Leicester. Czy w tym roku wszyscy zaspali na ligę? Czy wszyscy zlekceważyli przeciwnika na tyle że żaden nie zadał sobie trudu by spróbować znaleźć jakiś sposób na te dalekie podania z pominięciem drugiej linii lub na kontry?

 Parę dni temu w mediach pojawiła się informacja że nowym trenerem City od pierwszego lipca będzie Pep Guardiola. Informacja nie ucieszyła mnie z dwóch powodów. Pierwszy jest taki że takie wiadomości źle wpływają na graczy i obecnego trenera a drugi jest taki iż wierzyłem że Pele ma dla nas scenariusz w którym wygrywamy 3 z 4 trofeów. Po tym co zobaczyłem w sobotę zastanawiam się czy nie będzie powtórki z zeszłego sezonu.

W kontekście tych wydarzeń już nie obstaję tak bardzo za tym by Pele pozostał na stanowisku. Nie widzę zmian taktyki tylko źle dobrana taktyka przez przeciwników w meczach z nami - to są nasze dobre mecze. Patrząc na piłkarzy mam wrażenie że wszystko robią bez przekonania i bez serca. Na ile jest to wynik kontuzji Kompanego a na ile to że wiedzieli wcześniej co się święci po zakończeniu sezonu?

Jak by nie było mam nadzieję że wszyscy się obudzą. Skończy się szpital na Etihad i mimo iż nie mieliśmy dobrego sezonu jak do tej pory Manchester City postara się o wiele radosnych chwil dla swoich kibiców. I tego się trzymam.

Pozdrawiam KANAH

Czytany 651 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 luty 2016 02:02
kanah

Administrator KanahGame